Thursday , July 27 2017
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ NEA
You are here: Home / Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ / ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΔΙΟΙΚΗΣΗ

Διοικητικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Σωτήρης Τριανταφύλλου

Α΄Αντιπρόεδρος: Θοδωρής Νταβέλος

Β΄Αντιπρόεδρος: Χριστίνα Αμερικάνου

Γενικός Γραμματέας: Φώντας Χήτας

Ταμίας: Αγγελική Βύζικα

Ειδικός Γραμματέας: Γιάννης Κορακής

Αναπλ. Ταμίας: Τάσος Αντωνίνης

Έφοροι: Φάνης Σκύφτας, Δήμος Μπουλούκος

Σύμβουλοι: Δημήτρης Κανελλάκης, Γιώργος Μίνος, Αντώνης Παπουτσάκης,  Παναγιώτης Χαραλαμπίδης

Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Στράτος Σεφτελής

Μέλος: Κωνσταντίνος Τουτσίδης

Μέλος: Νίκος Κωνσταντόπουλος

Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Παύλος Γερακάρης

Αν. Πρόεδρος: Λάζαρος Πατσουράκος,

Γραμματέας: Γιάννης Μαμουζέλος

Μέλη: Ντίνος Καραμητρούσης, Γιάννης Κούρκουλος

Εξελεγκτική Επιτροπή:

Πρόεδρος: Απόστολος Νταλούκας

Αντιπρόεδρος: Νίκος Νικόπουλος

Γραμματέας:  Θοδωρής Χατζηπαντελής

Επιτροπή Αθλητικών Δημοσιογραφικών Βραβείων:

Γιώργος Παντούρης, Πέτρος Λινάρδος, Ανδρέας Μπόμης, Βαγγέλης Φουντουκίδης, Νίκος Κατσαρός, Κώστας Κομίνης, Κώστας Μυλωνάς, Άγγελος Μενδρινός, Χάρης Ξύδης, Μάνος Σταραμόπουλος και Θοδωρής Νταβέλος (εκ μέρους του Δ.Σ.)

Μικτό Συμβούλιο:

Στον Σύνδεσμο λειτουργεί Μικτό Συμβούλιο, που το απαρτίζουν τρία (3) μέλη του Δ.Σ, οι Πρόεδροι των Πειθαρχικών Συμβουλίων, ο Πρόεδρος της Εξελεγκτικής Επιτροπής, προβλεπομένων των αναπληρωματικών τους, εκπρόσωποι των εργαζομένων στα αθλητικά ΜΜΕ, καθώς επίσης και σε ΜΜΕ (Εφημερίδες, Περιοδικά, Ρ/Φ, Τηλεοπτικοί Σταθμοί, Ηλεκτρονικές Εφημερίδες και ενημερωτικές Ιστοσελίδες), στα οποία εργάζονται τουλάχιστον πέντε (5) μέλη του Συνδέσμου.

Ακαδημία Αθλητικών Συντακτών:

Σωτήρης Τριανταφύλλου, Θοδωρής Νταβέλος, Φώντας Χήτας, Αγγελική Βύζικα, Νίκος Συνοδινός, Δημήτρης Σταυρακάκης, Σωτήρης Κέλλας, Έφη Ζίκουλη (αναπληρωματικό μέλος)

Επιτροπή Εγγραφών:

Φώντας Χήτας, Αγγελική Βύζικα, Γιάννης Κορακής

Επιτροπή Ανέργων:

Σωτήρης Τριανταφύλλου, Δήμος Μπουλούκος, Φάνης Σκύφτας, Δήμητρα Πολυχρονοπούλου, Ιωάννης Κεστελίδης

Περιφερειακές Επιτροπές:

Μακεδονίας/Θράκης: Τουτσίδης Κώστας (Θεσσαλονίκη),Βούλγαρης Βαγγέλης (Θεσσαλονίκη), Δαδαλιάρας Ευγένιος (Θεσσαλονίκη), Λιάσκος Γιώργος (Θεσσαλονίκη), Μοσχούλας Στέλιος (Θεσσαλονίκη), Σταμπουλής Τάσος (Θεσσαλονίκη), Χατζηεμμανουήλ Γιάννης (Καβάλα) – Αναπληρωματικοί: Μελισσίδης Μιχάλης(Θεσσαλονίκη), Μουτσάκης Χρήστος (Θεσσαλονίκη), Φελάνης Θόδωρος (Θεσσαλονίκη)

Θεσσαλίας/Ηπείρου/Κέρκυρας: Αρχοντούλης Χρήστος (Λάρισα), Ζαραμπούκας Χρήστος (Τρίκαλα), Μητρούσιας Βαγγέλης (Λάρισα), Παπαθανασίου Ελένη (Βόλος), Χούτας Ευθύμης (Βόλος), Μερτζιανίδης Μιχάλης (Ιωάννινα), Γαλούσης Φώτης (Βόλος, αναπληρωματικό μέλος)

Πελοποννήσου/Δυτικής Στερεάς/Κεφαλλονιάς:Θεοδωρόπουλος Κώστας (Πάτρα), Αλεξόπουλος Ανδρέας (Πάτρα), Αντωνόπουλος Παναγιώτης (Πάτρα), Τσουμπράκος Νίκος (Καλαμάτα), Στίγκα Σπυριδούλα (Πάτρα), Ζορμπαλάς Σταύρος (Τρίπολη)

Κρήτης/Αιγαίου: Σουτζή Όλγα (Ηράκλειο), Νομικός Αντώνης (Χανιά), Σουργιάς Εμμανουήλ (Ηράκλειο), Σβολιαντόπουλος Στέργιος (Ηράκλειο), Αθανασίου Γιώργος (Ρόδος)

Επιτροπή Αθλημάτων:

Απαρτίζεται από μέλη του ΠΣΑΤ και εκ μέρους του Δ.Σ. από τον Φάνη Σκύφτα και τον Γιάννη Κορακή (αναπληρωματικό μέλος)

Comments are closed.